Praha apartmány, apartmány v Praha.

 
BGN
Mesto
Arrival
Departure
spiaci
 • 1 hosť
 • 2 spiaci
 • 3 spiaci
 • 4 spiaci
 • 5 spiaci
 • 6 spiaci
 • 7 spiaci
 • 8 spiaci
 • 9 spiaci
 • 10 spiaci
 • 11 spiaci
 • 12 spiaci
 • 13 spiaci
 • 14 spiaci
 • 15 spiaci
 • 16 spiaci
 • 17 spiaci
 • 18 spiaci
 • 19 spiaci
 • 20 spiaci
 • 21 spiaci
 • 22 spiaci
 • 23 spiaci
 • 24 spiaci
 • 25 spiaci
 
Praha apartmány have a 8,48 out of 10 point rating based on 10133 opinions.

Predstavenie Prahy

Praha je bezpochyby jedným z najkrajších miest v Európe. Hlavné mesto Českej republiky má všetko - starobylé hrady, impozantné katedrály a romantické mosty. Ľudia hľadajúci rozprávkové miesta by ťažko našli niečo lepšie inde ako v Prahu, čo má za následok viac ako 4,1 milióna turistov, ktorí cestujú do mesta každý rok. Nielen, že je Praha ponorená do malebnej histórie, ale je tiež veľmi cenovo prijateľná v porovnaní s ostatnými špičkovými európskymi destináciami. Tím, ktorí sa ubytujú v rekreačných apartmánoch v Prahe, určite vydržia cestovné financie dlhšie v porovnaní s inými populárnymi mestami.

čítať ďalej...

Praha v skratke

Praha je najväčšie mesto v Českej republike, s približne 1,3 miliónom obyvateľov. Nachádza sa na severozápade krajiny, na rieke Vltava, mesto sa datuje viac ako 1100 rokov dozadu a je dnes jednou z najžiadanejších turistických destinácií v Európe.

Od vzostupu nízko nákladových leteckých spoločností, Praha narástla v popularite, s návštevníkmi prichádzajúcimi z ďaleka, aby si vychutnali históriu, architektúru a kultúru hlavného mesta Českej republiky. Návštevníci mesta nájdu cenovo dostupné ubytovanie, spoľahlivý systém verejnej dopravy a priateľskú pohostinnosť.

Čo určite neobísť

Praha má všetko od úžasných stavieb a historických námestí až po múzeá a divadlá. Nie je možné spomenúť všetky z atrakcií, ktoré stoja za návštevu, ale tu je niekoľko nápadov pre tých na krátkej zastávke v meste:

Staroměstské Náměstí - Korene siahajú až do 11. storočia, toto historické miesto obchodu stojí za návštevu. Davy čakajú na hodinovú show stredovekých astronomických hodín, ktoré sú najstaršie takéto hodiny na svete v prevádzkyschopnom stave. Námestie je tiež domovom pre gotický Týnský chrám a barokový chrám sv. Mikuláša.

Pražský hrad - Bezpochyby jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v Prahe. Datujúc sa do roku 880, tento starobylý zámok ponúka renesančnú a gotickú architektúru a pokrýva 45 hektárov plochy s výhľadom na mesto a na rieku Vltavu. Areál hradu je pamiatkou svetového dedičstva UNESCO a skladá sa z palácov, náboženských budov, výstav a záhrad.

Karlov most - Tento rozprávkový most bol stavaný medzi rokom 1357 a začiatkom 15. storočia a bol hlavným spôsobom, ako prejsť cez rieku až do polovice 19. storočia. Návštevníci pri prechode mostom môžu vidieť okolo 30 sôch, z ktorých všetky sú repliky originálov postavených na začiatku 18. storočia.

Josefov - Odhaduje sa, že Židia bývali v Prahe už od desiateho storočia a boli skoro koncentrovaní do obstavaného geta. Oblasť bola zachovaná v priebehu druhej svetovej vojny po tom, čo sa tam nacisti rozhodli vytvoriť múzeum artefaktov. Zatiaľ čo väčšina súčasných stavieb bola postavená v 20. storočí, návštevníci môžu stále pocítiť toto miesto a stiesnené podmienky, ktoré jeho obyvatelia znášali.

Ako sa dostať do mesta

Prahe slúži letisko Praha Ruzyně, odkiaľ návštevníci zvyčajne cestujú do mesta autobusom, súkromnými minibusmi alebo taxíkmi. Letisko sa nachádza približne 12 km od centra mesta. V Prahe samotnej, turisti môžu ľahko cestovať metrom alebo električkou.

Kedy navštíviť

Počasie v Prahe je najlepšie v neskorej jari a na začiatku jesene. V letných mesiacoch môže byť horúca - a pomerne plná - zatiaľ čo zima je v Čechách dosť studená s nedostatkom slnečného svetla. Avšak, mnoho ľudí sa rozhodnete navštíviť Prahu v decembri, kedy zima len pridáva na slávnostnom duchu vytvorenom kúzelnými vianočnými trhmi a svetielkami.

Ak plánujete navštíviť Českú republiku, prečo si nepozrieť ponuku našich dovolenkových apartmánov v Prahe? Ponúkame kvalitné ubytovanie na kľúčových miestach v centre, ktoré sú často oveľa dostupnejšie, než pobyt v hoteli.

Prenájom dovolenkového apartmánového ubytovania v Praha. Pobyt v Praha apartmáne namiesto v Praha hoteli.

menej...
Apartments: 
Všetky naše online apartmány sú vypredané. V našom systéme sa nachádza viac apartmánov, ale najskôr musíme overiť ich dostupnosť. Prosíme odošlite Vaše údaje a my Vám potvrdíme, ktoré z nich sú dostupné:
Objednávkové centrum
z: 69 €
8/10 stars
19
V Lesicku Left
Jonas, Švedska
Perfect area to stay in. The apartment had good space and the service was good.
6,92/10
V Lesicku Left
Dorota, Poljska
Bardzo dobra lokalizacja apartamentu - można spacerkiem dotrzeć do Starego Miasta, na Hradczany czy Małą Stranę. Apartament wygodny, czysty.
7,5/10
V Lesicku Left
Dan, Švedska
Good location. Close to a tram stop which made it very easy to get around in the city. Transfer service to the Airport was very convenient.
7,42/10
V Lesicku Left
Eugen, Češka
Very good location
8,67/10
V Lesicku Left
Peter, Švica
Great location Well renovated old apartment. Excellent restaurant downstairs.
6,83/10
Load more
z: 62 €
8/10 stars
23
Old Town B21
Birgit , Češka
Perfect location of the apartment
6,33/10
Old Town B21
Edel, Irska
Staff were very helpful to us. Apartment was very spacious and much larger than we expected for a 1 bedroom! Very central to old town too.
8,17/10
Old Town B21
Barbara, Slovenija
The apartment is very spacious. It is well-equipped and in central position, very close to the old town square in an area with a lot of sights, street performers and good shopping possibilities. It is very cosy. I'd like to mention the staff at the key address was very kind and helpful and spoke English perfectly.
9,17/10
Old Town B21
Paul , Velika Britanija
A very clean spacious apartment, well situated and well equipped. We thoroughly enjoyed our stay and will definetly use your facilities again. Thank You
9,67/10
Old Town B21
Hannah, Velika Britanija
Good location, amenities, comfortable, liked free WiFi
6,33/10
Load more
z: 83 €
8/10 stars
19
Old Town B41
Agata, Poljska
Big, sunny apartment. I expected less and was much more better. Everything was what I needed. Clean, towels, atmosphere.
10/10
Old Town B41
Keiko, Češka
I appreciated to stay in the area that I dreamed, the center of old town in Prague, in just price. My apartment was clean and big, I think I'll never have this opportunity if I choose the hotel. Only Apartments is "Less expensive and better in quality".
8,08/10
Old Town B41
Frederic , Francija
Nous avons découvert un grand appartement propre, bien équipé, au coeur du quartier historique. Proche des restaurants, bars et des monuments, il est très bien situé. Un restaurant au pied du bâtiment permet d'avoir des petits déj sur place sans avoir à parcourir le quartier. Ceci dit, des petits restos très sympas sont à découvrir dans les rues proches pour un petit déjeuner continental ou traditionnel.
7,75/10
Old Town B41
Christine, Kanada
The apartment at Jilska 4 was very spacious and worked extremely well for our group of 4 adults. The location right in the heart of old town cannot be beat
7,58/10
Old Town B41
FRANCESCO, Italija
Perfect location for getting around the city on foot, apartment clean and equipped with all mod cons, wifi working perfectly. Excellent value for money.
8,67/10
Load more
z: 95 €
8/10 stars
25
Old Town Exclusive
Phil, Velika Britanija
Great location really close to Wenceslas Square. Our spacious apartment on the top floor had a great view looking out over Prague. The pictures online are a good representation of the apartment we stayed in and very good value for money. Really good food downstairs in the courtyard I can recommend the Club sandwich plus good bar. We also took the transportation to and from the airport which was hassle free.
9,33/10
Old Town Exclusive
Jorn, Nizozemska
The apartment was amazing. We were with eight people and we had plenty of room. The location was perfect, only a two minute walk to the main square. We had issues with the shower and with a window, we sent an email in the evening and the next morning it was fixed. Very satisfied with this service. We definitely recommend this appartment.
8,5/10
Old Town Exclusive
Brent , Združene države Amerike
This was a very nice flat. Beautiful views outside the kitchen Windows made this wonderful. I would add these views to your list of photos. Nice size kitchen The instruction list for washer was very helpful.
8,33/10
Old Town Exclusive
Andrea, Češka
We loved the view. It was really spectacular
10/10
Old Town Exclusive
Lis Hoffensetz, Danska
The location was perfect and the restaurantgarden was perfect to sit in at the end of a long day. The flat was nice and clean
8,5/10
Load more
z: 89 €
8/10 stars
31
Old Town B52
Jaana, Finska
Good location. Nice apartment.
7,5/10
Old Town B52
Bruno, Danska
Great location ! Nice Apartments with good Space, one Apartment was nicer than the 2 others ... but we were satisfied and would most likely book same place Again if we go as a larger group
6,17/10
Old Town B52
Nikolai , Nemčija
The apartment was very nice and we really enjoyed our stay. Everything was in walking distance and we were right next to the Old Town Square.
9,33/10
Old Town B52
David , Združene države Amerike
The apartment was clean and pretty and comfortable and has a fantastic 180 degree view of the Main Square and Charles Bridge and Castle, if you climb up to the top floor and stick your head out the window. I got to see a little more of Prague when I picked up the keys across the river. When I helpfully reported a couple issues, two repairmen arrived within a couple business hours and fixed the major one.
10/10
Old Town B52
Marko, Hrvaška
Location is perfect.
8,17/10
Load more
z: 94 €
8/10 stars
24
Old Town C23
Daan, Češka
The apartment is situated in the centre of Prague: excellent location! You can walk to all the hotspots so you don't even need to use the metro.
6,58/10
Old Town C23
Chloe , Češka
It was very convenient and near everything.
6,33/10
Old Town C23
Jesper, Andora
Great apartment and location! No complaints.
7,83/10
Old Town C23
Arend, Nizozemska
The location of the apartment is really marvellous in the Old Town
5,92/10
Old Town C23
Family , Češka
Is was good, near where all the tourist must just been.
6,67/10
Load more
z: 95 €
8/10 stars
15
Old Town A23
Louise, Češka
absolutely loved the apartment ...beautiful and everything was made easy with the key pick up and booking taxi transfers from and to the airport. There were a few broken blinds and a broken door frame. They didnt concern us but just for future refernce. Will defnitely stay again on our next trip.
9,67/10
Old Town A23
Giuseppe, Andora
I really like the location, cleanliness and availability (we good the same day), the room was really confortable.
6,33/10
Old Town A23
Alexander, Nemčija
great location!!1!
9,67/10
Old Town A23
Annelise, Danska
Lejlighedens beliggenhed var perfekt i den gamle hyggelige bydel og med gåafstand til byens seværdigheder. Lejligheden var rummelig og særdeles velegnet til en familie med større børn.
8,17/10
Old Town A23
Yara, Andora
The location was perfect, my car stayed parking all the 4 days
4,92/10
Load more
8/10 stars
29
Prague Central Exclusive
Pamela, Andora
The best thing overall was the ease of the check-in process, we came by car and arrived pretty late having the flexibility to arrive late! Was awesome! The place is true to the pictures, and the location is fantastic!
9,33/10
Prague Central Exclusive
Miko, Finska
Apartment location is very good. Office is quite far from apartment but transportation service was good. Was nice that suitcases were stored by office at the last day when room was already given away. Good service.
7,08/10
Prague Central Exclusive
Caroline, Velika Britanija
The apartment was very spacious and well equipped and met all our needs.
6,08/10
Prague Central Exclusive
Edi, Norveška
Big apartment and very central. Close to everything.
8,83/10
Prague Central Exclusive
Roger, Avstralija
The apartment was well located and spacious. The agency staff replied promptly and efficiently to any enquiries we made to arrange the rental and pick up keys etc. The transfers from the train station and to the airport were on time and well organised.
7,75/10
Load more
z: 52 €
8/10 stars
20
Theatre Studio
Soren, Andora
Very well situated. Comfortable bed. Good shower.
6,08/10
Theatre Studio
Roohana , Združene države Amerike
The location was perfect! I could walk to all major tourist destinations but yet was located in a residential area away from the hustle bustle of tourist areas. There are many bars and restaurants just outside the apartment. There are also several mini-marts just around the corner. The staff were extremely helpful and addressed all inquiries very quickly. When I go back to Prague, I will definitely stay here again.
7,33/10
Theatre Studio
Wendy, Andora
Great location in Prague, and we were able to walk to many of the sites we wanted to visit. Also well located for public transport, which we made good use of. Kitchen was great, and there was plenty of room in the apartment. The driver that met us at the airport and took us to the apartment was extremely helpful, and very nice.
8/10
Theatre Studio
Ray, Avstralija
I appreciated that I was met at the train station as described and taken to the apartment. Near the apartment the driver pointed out good local shops. The shops proved very useful. The wifi was great once I got it connected. The apartment is in a good location and easy walk to all I needed.
8,83/10
Theatre Studio
Ewelina, Poljska
The apartament is well situated, if you take the shorterst way it is only 5 minutes far from the old town. Apartament was clean and neat. All necessary kitchen-bathroom equipment is there. Proffessional and kind stuff will answer all your questions and help you with all your needs. Nice neighbourhood with not much noise, close to shops and bars. Find and visit "steakhouse":)
9,33/10
Load more
z: 51 €
8/10 stars
11
Theatre 12 - 1B
Jos� Manuel, Španija
La ubicación del apartamento es muy céntrica de fácil acceso a cualquier sitio. Hay un restaurante justo enfrente que se come muy bien y barato típica comida checa. Calidad precio muy bien.
7,5/10
Theatre 12 - 1B
christophe, Andora
- The good communication with the services at phone and by email. - The esay transfer between the different apartments we booked for the 2 nights.
8,5/10
Theatre 12 - 1B
Olga , Rusija
В апартаментах жили 4 дня. Понравилось :) Заселились быстро: несмотря на то, что въезд начинался только с 3 часов дня, мы приехали к 12 в офис, и нам без проблем выдали ключи и объяснили как добраться. Перед тем как отдать ключи, попросили кредитную карту с выпуклыми цифрами для блокирования средств (200 евро). Квартира уютная, предоставили и постельное белье и чистые полотенца. Нас приятно удивило обилие бытовой техники: у нас и тостер был, и кофеварка, чайник, стиральная машинка, большой телевизор)) Сама квартира состоит из большой комнаты, совмещенной с кухней и небольшой спальни. Высыпались хорошо, за стенкой никто не шумел. Недалеко от квартиры нашли абсент-бар и какое то кафе, из которого все время вываливались пьяные люди - конечно зашли! Оказалось очень колоритным баром со своей пивоварней(: При выезде просто оставили две пары ключей на столе, в офис не заезжали.
9,08/10
Theatre 12 - 1B
Cuiping , Irska
The room is very clean and warm in wintery weather, especially when we travel with small kids. Facility are cleaned and work well. The apartment locates 2 minutes wlak to the river bank, 15 minutes walk to old town square. Perfect location. Convinient tram and metro, vey close to apartment.
8,25/10
Theatre 12 - 1B
Bianca , Nemčija
The Apartment was really placed well- Very close to the Center but still calm and safe.
7,58/10
Load more
z: 51 €
8/10 stars
21
Theatre - 1B
Herv�, Francija
Efficient and fast registration/checking out. Friendly staff. Apartment was large, with good size rooms. Localisation of the flat. Just outside the main city area, but both quiet and at easy walking distance
7,75/10
Theatre - 1B
Jose , Španija
Yes. I liked especially its situation in the city, close to the historical centre and its main attractions (5-10 minutes walk). It was just in the limit between Stare and Nove Mesto, in a very quiet aerea.
8,5/10
Theatre - 1B
Alejandro , Andora
At the arrival, taking the keys, they told us there was a little problem with our apartment and they upgraded us to a 1 room apartment ( ours was a studio). It was really impressive, big, clean and really well located. Thanks for this sejour in Prague!
9,17/10
Theatre - 1B
Christiaan , Nizozemska
we enjoy our stay and we have 5 specially days in Praag
6,67/10
Theatre - 1B
Philippe, Francija
L'appartement est bien placé, cartier calme et agréable.
6,33/10
Load more
z: 95 €
8/10 stars
22
Old Town A21
Louise, Češka
absolutely loved the apartment ...beautiful and everything was made easy with the key pick up and booking taxi transfers from and to the airport. There were a few broken blinds and a broken door frame. They didnt concern us but just for future refernce. Will defnitely stay again on our next trip.
9,67/10
Old Town A21
Deirdre, Andora
I really appreciated the pickup service. It really made our arrival from overseas so much smoother, and our departure easier. Also the fact that there is help available around the clock! The clothes washer had clear instructions printed in English, and the cleaning lady brought us fresh linens upon demand.
8,17/10
Old Town A21
Christian, Nemčija
Ein sehr schön großes, offenes Appartment. Sehr zentral liegend und ich werde es wieder buchen!
7,33/10
Old Town A21
OLGA, Rusija
Апартаменты очень порадовали своим простором, расположение в двух уровнях, с тремя раздельными зонами проживания позволяют использовать их самым различным компаниям отдыхающих. Расположение апартамента- просто вне всякой конкуренции!За пять дней пребывания пешеходный навигатор ни разу не показал расстояния более 600м до любой желаемой точки.Отличный ресторан внизу позволяет заказывать ужин и пиво прямо домой. Персонал офиса помогает решать все вопросы, от такси до распечатки посадочных талонов на самолет. Особое огромное спасибо за содействие в поиске и отправке забытой ребенком игрушки на Родину!!!
9,33/10
Old Town A21
Sharon, Velika Britanija
Beds were comfortable along with bedding. Kitchen was well equipped. Fantastic location
6,33/10
Load more
z: 95 €
8/10 stars
35
Old Town C22
Veronica, Malezija
Staff were great at the office! They helped us with baggage storage after check-out. Apartment was located in characteristic Old Town Prague and walking distance to the trams and shopping. It was spacious for 7 pax & clean. Good facilities available: kitchen & washing machine.
8,92/10
Old Town C22
Joe, Združene države Amerike
The apartment is in the heart of Old Town, so we were able to walk to everything: Kafka Statue, Old Town Square, Prague Castle, etc.
7,25/10
Old Town C22
Jason, Združene države Amerike
Great location.
6,58/10
Old Town C22
Mattias , Švedska
Perfect location. Easy to get in contact with Katarina who quickly responded to all of our questions. If you use the transfer the driver will take you by the office to get the keys and sign all papers, I really recommended this. Also towels and bed sheets are included (it didn't say so in the ad). Good that cleaning is included, and if we liked they offered to arrange for cleaning everyday.
8,58/10
Old Town C22
Maud , Francija
The apartment was warm and very well located in the old town. We enjoyed the light coming by the windows, it was quiet
6,25/10
Load more
z: 111 €
8/10 stars
22
Old Town C21
Pariya, Andora
Location was really good.
7,27/10
Old Town C21
DOROTHY , Češka
Really liked the location. It was great having a full apartment since we have five people. The apartment had everything we needed.
7,83/10
Old Town C21
Julie, Švedska
Very nice apartmet! Location is perfect - close to all you need and want to see.
9/10
Old Town C21
Aksel S, Norveška
The layout of the apartment was really cool, and it was more than spacious enough for 7 men. The location is perfect, as we felt it was both central and quiet at the same time. We also got an hour later check out for free, much appreciated.
8,5/10
Old Town C21
tony , Velika Britanija
The location cant be beaten, and the apartment was clean and tidy as it always has been for us. 10/10!
9/10
Load more
8/10 stars
21
Prague Central 4 - 3B
Lorraine, Češka
The apartment was in a good location. It was spacious and clean.
5,75/10
Prague Central 4 - 3B
Clare , Združene države Amerike
The apartment was very big and very spacious. Lots of beds. Great, big bathroom and excellent location. The only issue was it was 98 degrees F when we were there and there was no air conditioning which made the apartment very hot. They immediately brought us fans which helped. They were very helpful and receptive and I would highly recommend staying at this apartment.
6,33/10
Prague Central 4 - 3B
Simone, Italija
The apartment was large enough for a group of 7 men! And it had a good location as it was not far from the city centre. We especially appreciated the honesty of the staff as one of us had forgotten his ID card in the apartment and we found it later at the reception desk.
7,25/10
Prague Central 4 - 3B
Tony, Velika Britanija
Location good , facilities excellent
9,25/10
Prague Central 4 - 3B
Grazyna, Kanada
The apartment was quite big and you could not get a better location. Everything was clean. The ladies at the hotels where I picked up the keys where very friendly.
8,33/10
Load more
8/10 stars
16
Prague Central 1 - 2B
Vian, Nizozemska
The location was very good. Also, the pickup transfer was well taken care of.
8,67/10
Prague Central 1 - 2B
MARCELA, Združene države Amerike
Love the apartment, it had a lot of space which is important for me and my family.
8,17/10
Prague Central 1 - 2B
Dario, Italija
Ottima posizione vicino al centro. Rapporto qualità-prezzo molto buona.
8,33/10
Prague Central 1 - 2B
Chris, Nemčija
The location of the apartment was ideal, blocks away from old square Prague. The apartment was very clean and comfortable. The price was right for the space it gave us for our stay.
9,5/10
Prague Central 1 - 2B
Paul, Andora
The apartment was well-placed to access the Old Town by foot and trams to all parts of Prague. If supplies are needed there is a wide range of local shops although we preferred to eat out in one of the many good restaurants and bars, etc. Rooms were clean and well-maintained with good facilities including a dishwasher, microwave, fridge, oven, etc. Transfer to and from the airport was enhanced by the use of the taxi arrangements made available through the apartment which included collection of the keys for the apartment at their administrative hotel-base and onward travel to the apartment which was a considerable distance if carrying cases.
7,67/10
Load more
8/10 stars
20
Prague Central 3 - 1B
Denys, Ukrajina
The convenient location allows you to see all the sights of Prague in a short period of time. Nearby is a shop, cafes, restaurants, pubs will be full and happy from the great Czech food and of course beer. Good staff, corrected his mistake after our arrival, which I really appreciate in the companies offering a similar service. My family, including a child 2.5 years were very satisfied, most important to me. Probably next time in Prague we will use the services of this hotel.
7,92/10
Prague Central 3 - 1B
Isadora , Italija
the apartment is spacious, neat and clean, the kitchen is beautiful, to replace the sofa in the living room and the closet in the bedroom, too bad that the hot tub is not working. The apartment is in a great location.
6,33/10
Prague Central 3 - 1B
davide luca,
the flat is very large and confortable the fornitures are good
7,42/10
Prague Central 3 - 1B
Hanne, Danska
God plads og god beliggenhed
6,58/10
Prague Central 3 - 1B
Hermann, Južna Afrika
Spacious, clean and comfortable apartment, ideal for a city visit, close walking distance to all the major sights of Prague. The tram is right on the doorstep, which is convenient, but also brings some noise with it. But this is part of the Prague soundscape.
7,17/10
Load more
8/10 stars
22
Prague Central Grande
Sabine, Nemčija
Nice and big Appartement. Lots of space. Located in the new town of prague, very central.
8/10
Prague Central Grande
Maria Elisa , Španija
I liked the locAtion of the apartment very much, next to the city center and to a tesco Store
9/10
Prague Central Grande
Daniel, Velika Britanija
Spacious
8,5/10
Prague Central Grande
Doruk , Andora
The apartment was huge and useful.
8,33/10
Prague Central Grande
Andrei , Romunija
The apartment is very large and it was very well situated. We especially liked the easy connections to all important sights (tram, metro).
8,75/10
Load more
8/10 stars
22
Prague Central 2 - Superior
Mervi, Estonija
Many bedrooms
9,67/10
Prague Central 2 - Superior
Warren , Združene države Amerike
Service was attentive. Responses via Email were rapid, clear, and accurate. In person the interactions were very easy and everything worked out just as expected.
9,83/10
Prague Central 2 - Superior
Patrick , Nizozemska
We had a good stay in the appartment B22. The location was perfect! Just 5 minute walk to the centre. Shops nearby, parking pretty close and affordable. The appartment itself was clean and big enough for 11 people, 12 would have fit too! For us the biggest PLUS was the 24/7 checkin. We arrived 3am and could checkin at the hotel and drive our car to the appartment, unload en park the car. And then got some sleep. Perfect! We would definitely come back again when we visite Prague.
9/10
Prague Central 2 - Superior
Michael and Yulia, Izrael
Very spacious rooms. Well-equipped kitchen. convinient location
7,33/10
Prague Central 2 - Superior
Erin, Združene države Amerike
We like the location of the flat. It was near a grocery store and public transportation. The flat seemed very secure with the automatic door and the man on watch at night. It was a great place to house all of our friends and was very spacious.
8,17/10
Load more
z: 95 €
8/10 stars
11
River View Classic
Michael, Češka
The position of the apartment in the center of the city and near the river is very nice. I liked the rooms and the style of the apartment. It was very nice and clean. And the price is also good. It`s perfect if you want to make holidays with a group of people.
3,33/10
River View Classic
Christopher, Velika Britanija
The location and facilities of the apartment were great. It was also very clean. Free wifi was a nice added bonus. Overall a great experience
9/10
River View Classic
Christopher, Velika Britanija
The location and facilities of the apartment were great. It was also very clean. Free wifi was a nice added bonus. Overall a great experience
9/10
River View Classic
Amanda, Češka
This was our first time in Prague and it was great, the ladies at check in we're very helpful. Our stay in river view 22 was great, everything was clean, and comfortable. Loved being close to some many things. We are planning another trip this spring and will be staying here again.
10/10
River View Classic
Sota, Japonska
the room is very big. I think it is good thing. and internet speed of wi-fi is fast. it is good thing too.
8,92/10
Load more
z: 93 €
8/10 stars
16
River View Large
Danielle , Nova Zelandija
The location was awesome, and the place fitted 9(!) beds comfortably enough, which is no easy task! The check in process was easy and well explained. Would definitely stay there again.
8,42/10
River View Large
Jean-Babtiste, Andora
The appartment was big enough for 6 people, clean and well décorated. The situation in the city was also perfect, near the center, the river and the metro.
8/10
River View Large
Predrag, Slovenija
Big and very clean room, nice location
9,67/10
River View Large
Sophie, Velika Britanija
The staff were extremely friendly and helpful and so prompt inanswering any questions or solving any problems immediately. Although we did not have ANY problems with the Apartment... it is large, spcaious, clean and warm. Well equipped it made a perfect place to stay for our trip. Located just by the river with some wonderful views, and within walking distance to everything we may need. 10/10 for the apartment
8,5/10
River View Large
RAFAEL, Andora
Accommodation is near the city center, reachable in 15 minutes walking. Just down the apartments you can find some restaurants frequented by locals and other more touristic ones (U Fleku, for example) The apartment is conveniently equipped (satellite TV, toaster, refrigerator, etc)
7,75/10
Load more
z: 114 €
8/10 stars
12
River View Grande
Ligia, Brazilija
I haven't had any problems in my stay. Great moments.
9,5/10
River View Grande
Andreas , Švedska
We were 6 persons visiting, two adults and four children, age 17, 15, 10 and 1. We all enjoyed The space in The apartment. The staff were very serviceminded, both before and during The stay. E-mails were answerd within hours. We got picked up at The airport, the childseat that we asked for was in The car Waiting. We were very satisfied and recommend this apartment to everybody!
6,33/10
River View Grande
MELVYN, Velika Britanija
From being met at the airport to the cleanliness of the apartment our stay was completely faultless.
8,83/10
River View Grande
Giuseppe, Andora
The apartment is really big!!! Good view of the river from the windows... I liked the parquet in all rooms... maybe it is too much 12 people with only one bathroom... Our night there was perfect since we were three and each one with its own room... Anyway I think that for a short stay it can be ok also for 6 people.
7,25/10
River View Grande
Julia , Nemčija
Wir ware sehr glücklich in diesem Appartment. Die Zimmer sind sehr groß, Küche ist modern und hat alles was man braucht, Bad und WC sind sauber und gut eingerichtet. Super tolle Aussicht aus den Fenstern - Fluss, Brücke, das anzende Haus. Auch die Verbindung von den öffentlichen Verkehrsmitteln ist toll.
10/10
Load more
z: 93 €
8/10 stars
16
Old Town B53
Eva, Češka
5 ladies visiting Prag for our first time and we all fell in love in the city.The apartment was located in the old town and we could walk around to experience the city. The apartment was very good , and the staff from the agency and transportation taxis very helpfull.Very good service !!!
8,83/10
Old Town B53
Charles, Nemčija
Apartment location is good and close to Old town square.
6,42/10
Old Town B53
Teemu , Finska
Excellent location.
6,5/10
Old Town B53
Markku, Češka
Location of the apartment was excellent. Apartment was clean and BIG. Very good!
8,17/10
Old Town B53
Viviana, Čile
Good location
6/10
Load more
8/10 stars
1
Prague Central 02 - studio
Bert, Nizozemska
Setting of the apartment was excellent. Quiet, close to metro and shopping center.
7,08/10
Redo search in map
Switch To Map/Photo View
Go to apartment details
Please wait...