Apartmány Paríž. Ubytovanie Paríž.

 
BGN
Mesto
Arrival
Departure
spiaci
 • 1 hosť
 • 2 spiaci
 • 3 spiaci
 • 4 spiaci
 • 5 spiaci
 • 6 spiaci
 • 7 spiaci
 • 8 spiaci
 • 9 spiaci
 • 10 spiaci
 • 11 spiaci
 • 12 spiaci
 • 13 spiaci
 • 14 spiaci
 • 15 spiaci
 • 16 spiaci
 • 17 spiaci
 • 18 spiaci
 • 19 spiaci
 • 20 spiaci
 • 21 spiaci
 • 22 spiaci
 • 23 spiaci
 • 24 spiaci
 • 25 spiaci
 
Paríž apartmány have a 8,13 out of 10 point rating based on 1390 opinions.

Predstavenie Paríža

Pokiaľ ste na krátkej víkendovej zastávke v Paríži, je tu niekoľko cieľov, ktoré prichádzajú do úvahy. Približne 28 miliónov turistov navštívi francúzske hlavné mesto každý rok, ponoria sa do jeho bohatého umenia, módy, výborného jedla a samozrejme jeho romantického prostredia! Paríž je doslova utopený v elegancii a štýle a má niečo pre každého.

čítať ďalej...

Paríž v skratke

Paríž sa nachádza v severo-centrálnej oblasti Francúzska, pozdĺž brehu rieky Seiny, a je najväčším mestom v krajine. Žije tu viac než 12 miliónov ľudí, čo ho robí jedným z najväčších mestských oblastí z hľadiska počtu obyvateľov v Európe. Korene mesta sa datujú viac ako 2000 rokov dozadu a nie je prekvapivé, že sa môže pochváliť celým radom významných historických pamiatok. A nielen to, štyri z pamiatok svetového dedičstva UNESCO sa nachádzajú práve v Paríži, spolu so sveto triednymi múzeami, galériami, reštauráciami a obchodmi. Nie je prekvapením, že mesto nie je lacné, ale jednou z možností ako ušetriť peniaze a zároveň sa tešiť z Paríža vo veľkom štýle, je rozhodnúť sa pre prenájom rekreačného apartmánu.

Čo určite neobísť

V Paríži je mnoho na videnie – je ideálnou destináciou pre víkendový pobyt, ale zároveň ponúka mnoho pre návštevníkov, ktorí plánujú zotrvať dlhšie. Tu sú len niektoré z najlepších pamiatok, ktoré by si turisti nemali nechať ujsť:

Eifellova veža - Jedna z najznámejších stavieb na svete, Eiffelova veža bola navrhnutá a postavená spoločnosťou inžiniera Gustava Eiffela v roku 1889. Je 324 metrov vysoká a je najnavštevovanejšou spoplatnenou pamiatkou vo svete, priťahuje v priemere viac ako sedem miliónov ľudí každý rok.

Víťazný oblúk - Toto je ďalší svetoznámy monument. Nachádza sa na Place Charles de Gaulle a je 50 metrov vysoký. Triumfálny oblúk bol slávnostne otvorený v júli 1836 a je pamiatkou na tých, ktorí bojovali a umierali vo francúzskych revolučných a napoleonských vojnách.

Múzeum Louvru – jedno z najväčších múzeí sveta vystavuje takmer 35,000 položiek. Viac než 8 milliónov návštevníkov prejde 60.000 m2 výstavnej plochy každý rok, ale trvalo by nespočítateľne mnoho návštev, kým by ste videli všetko, čo toto múzeum ponúka. Múzeum sa nachádza na pravom brehu rieky Seiny v paláci Louvre, ktorého časti sa datujú do 12. storočia.

Notre Dame de Paris - Práca na tomto svetoznámeho kostole bola zahájená v roku 1163 a hlavná budova bola dokončená v roku 1345. Nachádza sa v parížskom štvrtom okrsku, táto rímskokatolícka katedrála je považovaná za jeden z najlepších príkladov francúzskej gotickej architektúry na svete. Je tu umiestnených niekoľko významných relikvií.

Ako sa dostať do mesta

Medzinárodní návštevníci zvyčajne dorazia do Paríža z letiska Charles de Gaulle, ktoré je najväčším letiskom v krajine. K dispozícii je tiež menšie medzinárodné letisko, nazývané Orly. Alternatívne, mnohí z tých, ktorí cestujú z Veľkej Británie využijú železničnú linku Eurostar, ktorá prepravuje cestujúcich pod kanálom La Manche. Vďaka výbornému vlakovému spojeniu máte na dosah aj zvyšok Európy.

Kedy navštíviť

Leto je obdobím hlavnej turistickej sezóny, od júna až do augusta je návštevníkom ponúkaná séria podujatí a festivalov. Tí, ktorí sa chcú vyhnúť teplejšiemu počasiu a rušným davom, môžu radšej cestovať do Paríža na jar alebo na jeseň.

Ak plánujete navštíviť Francúzsko, prečo si nepozrieť ponuku našich dovolenkových apartmánov v Paríži? Ponúkame kvalitné ubytovanie na kľúčových miestach v centre, ktoré sú často oveľa dostupnejšie, než pobyt v hoteli.

Prenájom dovolenkového apartmánového ubytovania v Paríž. Pobyt v Paríž apartmáne namiesto v Paríž hoteli.

menej...
Apartments: 
Všetky naše online apartmány sú vypredané. V našom systéme sa nachádza viac apartmánov, ale najskôr musíme overiť ich dostupnosť. Prosíme odošlite Vaše údaje a my Vám potvrdíme, ktoré z nich sú dostupné:
Objednávkové centrum
z: 139 €
8/10 stars
z: 227 €
9/10 stars
1
Marais - Pecquay
Phillip, Hongkong
Excellent location. Comfortable,clean and secure apartment. Very generous agents in allowing flexibility of check in and out time to match my flights.Thomas, who met met at the apartment to give me keys, was friendly, helpful and efficient. Good basic cooking equipment had I wanted to cook. Good hot water supply.2 quite big bedrooms and ample sitting dining room. One person kitchen. Shower over bath was good. Washing machine/Dryer worked well.Generous bath/laundry area. Keep warm during the day so good to come back to. Did not need to use heaters at all. So convenient.
9/10
z: 168 €
9/10 stars
1
Marais - Pecquay
Phillip, Hongkong
Excellent location. Comfortable,clean and secure apartment. Very generous agents in allowing flexibility of check in and out time to match my flights.Thomas, who met met at the apartment to give me keys, was friendly, helpful and efficient. Good basic cooking equipment had I wanted to cook. Good hot water supply.2 quite big bedrooms and ample sitting dining room. One person kitchen. Shower over bath was good. Washing machine/Dryer worked well.Generous bath/laundry area. Keep warm during the day so good to come back to. Did not need to use heaters at all. So convenient.
9/10
z: 286 €
8/10 stars
8/10 stars
12
Saint-Germain 8
Joseph, Andora
I appreciate the phrasing of your questions is designed just to evoke positive responses, but I am afraid I cannot make a positive comment.
2,73/10
Saint-Germain 8
Alan, Združene države Amerike
The apartment in Saint Germain was perfect for our family of 4. It is conveniently located in a very nice neighborhood that has restaurants, shopping, and very close to the Metro. The apartment is located in the rear of the building which is especially nice because of it's quietness (something that one does not appreciate until one has been awakened early in the morning by the sounds of pedestrians and the sanitation crews). As we were primarily gone throughout the day touring around Paris, it was nice to come back late in the evening to a simple and peaceful location to recharge ourselves for the next day. The small, yet effective kitchen is perfect to prepare breakfast and there is an excellent bakery just down the street that makes great croissants. On your way to 1 of 2 Metro stations, there are convenient cafes where one can get their morning espresso. If you are looking for a centrally located apartment in a safe, yet lievely part of Paris, this is your place.
8,25/10
Saint-Germain 8
Dan and Karen, Združene države Amerike
The apartment was in a great location and easy to get to the metro. It was close to a grocery store also.
7,75/10
Saint-Germain 8
Mattia Luca, Italija
ACCOGLIENZA. POSIZIONE COMODA PER LA METRO. APPARTAMENTO COME DA ASPETTATIVE. LO CONSIGLIO VIVAMENTE A CHI VUOLE SOGGIORNARE A PARIGI
8,5/10
Saint-Germain 8
Uri, Izrael
best location
6,83/10
Load more
z: N/A
9/10 stars
11
Le Marais
Yukio, Japonska
Maraisのアパートを利用したのは今回で3回目です。部屋は清潔で近くにスーパーもありまた交通の利便性もよくたいへん気に入ったアパートです。次回も多分Maraisを利用するでしょう。
9/10
Le Marais
Anna, Kanada
Excellent location, comfortable apartment.
8,42/10
Le Marais
YUKIO, Japonska
昨年滞在して良かったので今年も同じ所に滞在しました。何と言っても買い物や交通の便が非常に良いです。部屋も明るく比較的静かです。
9,67/10
Le Marais
Yue, Kitajska
It’s a very comfortable apartment, perfect for two people. Supermarket just around the corner and metro just across the road. Definitely recommend and will come again.
6,42/10
Le Marais
Giorgio, Italija
The location of the apartment is very good, in fact is possible to reach Pompidour and Notre Dame by feet in 10-15 minutes. There is a carrefour express just in the street that is open until 11pm and it permits you to do a last second shop also if you are in paris for work and you come back late ( it happens me a lot of times! ). Apart this, the apartment is very nice, has all the furnitures and facilities you normally need and a good view from the small balcony.
8,5/10
Load more
z: N/A
9/10 stars
5
Pompidou- Archives
Agnieszka, Poljska
Apartament polecamy z pełnym przekonaniem. Spelnił on nasze oczekwania i dokładnie odpowiadał opisowi i zdjęciom. Jego wyposażenie bez zarzutu. Wszystko to co było nam potrzebne, bylo dla nas przygotowane. Apartament posiada maleńkie, ale miłe partio, gdzie mozna odpocząc, wypić kawę Nie posiada typowych okien, a tylko okna dachowe. Dla nas było to urocze. Walorem jest też połozenie apartamentu - wspaniała dzielnica bohemy, wszędzie blisko. Na pochwwałę zasługuje też bardzo dobrze zorganizowany kontakt z nami Właściciela oraz przyjmującego nas Sebastiena. Wszystko przebiegło bez zarzutu i bardzo sympatycznie. Spędziliśmy wspaniały tydzien w Paryżu.
9/10
Pompidou- Archives
Jan Fuhr, Norveška
The location. I had a rainy period, and the windows in the ceiling created a terrible noice when it was raining, otherwise the appartment was adequate,
6,67/10
Pompidou- Archives
AM, Nizozemska
Well it was a wondefull place in the middle of Paris. We both loved it and it was an amazing holiday. Most places we liked to see were very close to the appartement. Further the subway connection was pretty good.
9,5/10
Pompidou- Archives
Toby, Velika Britanija
Tucked away in an quaint & quiet side street of bustling Marais this ground floor apartment is perfect for those wanting a slice of romantic Paris life. We arranged to meet the agent at the apartment with the keys. Everything was ready for us so it was a very stress-free arrival & we were able to choose our departure time which was fantastic. There were useful items in the kitchen such as coffee & butter which was a nice touch. Paris in July was hot & dusty but the room stayed cool and it was a real bonus to be able to have the courtyard door open overnight. There’s a flat screen TV & free wifi (very useful). We simply loved it , our secret Paris bolthole - highly recommended.
9,5/10
Pompidou- Archives
Zygmunt, Poljska
Niebywale oryginalny, lecz jednocześnie miły, wygodny, czysty apartamencik, czy ściśle mówiąc studio dla dwóch osób, sytuowane na parterze na tyłach starego zadbanego domu przy cichej uliczce w niewielkiej odległości od dwu linii metra. Bardzo mile zaskoczyło nas maleńkie patio, o którym ani słowa nie wspomniano w ofercie. W czasie całego pobytu jadaliśmy tam śniadania i kolacje oraz wypoczywaliśmy po całodziennych trudach zwiedzania muzeów i kościołów. Jedynym mankamentem, jaki zauważyliśmy był brak czajnika, więc wodę na kawę lub herbatę gotowaliśmy w rondelku, bardzo uważając, by się nie poparzyć. Być może uda się nam jeszcze raz za rok lub dwa spędzić w tym godnym polecenia miejscu równie miłe jak ostatnio chwile.
8,67/10
z: N/A
9/10 stars
5
Pompidou- Archives
Agnieszka, Poljska
Apartament polecamy z pełnym przekonaniem. Spelnił on nasze oczekwania i dokładnie odpowiadał opisowi i zdjęciom. Jego wyposażenie bez zarzutu. Wszystko to co było nam potrzebne, bylo dla nas przygotowane. Apartament posiada maleńkie, ale miłe partio, gdzie mozna odpocząc, wypić kawę Nie posiada typowych okien, a tylko okna dachowe. Dla nas było to urocze. Walorem jest też połozenie apartamentu - wspaniała dzielnica bohemy, wszędzie blisko. Na pochwwałę zasługuje też bardzo dobrze zorganizowany kontakt z nami Właściciela oraz przyjmującego nas Sebastiena. Wszystko przebiegło bez zarzutu i bardzo sympatycznie. Spędziliśmy wspaniały tydzien w Paryżu.
9/10
Pompidou- Archives
Jan Fuhr, Norveška
The location. I had a rainy period, and the windows in the ceiling created a terrible noice when it was raining, otherwise the appartment was adequate,
6,67/10
Pompidou- Archives
AM, Nizozemska
Well it was a wondefull place in the middle of Paris. We both loved it and it was an amazing holiday. Most places we liked to see were very close to the appartement. Further the subway connection was pretty good.
9,5/10
Pompidou- Archives
Toby, Velika Britanija
Tucked away in an quaint & quiet side street of bustling Marais this ground floor apartment is perfect for those wanting a slice of romantic Paris life. We arranged to meet the agent at the apartment with the keys. Everything was ready for us so it was a very stress-free arrival & we were able to choose our departure time which was fantastic. There were useful items in the kitchen such as coffee & butter which was a nice touch. Paris in July was hot & dusty but the room stayed cool and it was a real bonus to be able to have the courtyard door open overnight. There’s a flat screen TV & free wifi (very useful). We simply loved it , our secret Paris bolthole - highly recommended.
9,5/10
Pompidou- Archives
Zygmunt, Poljska
Niebywale oryginalny, lecz jednocześnie miły, wygodny, czysty apartamencik, czy ściśle mówiąc studio dla dwóch osób, sytuowane na parterze na tyłach starego zadbanego domu przy cichej uliczce w niewielkiej odległości od dwu linii metra. Bardzo mile zaskoczyło nas maleńkie patio, o którym ani słowa nie wspomniano w ofercie. W czasie całego pobytu jadaliśmy tam śniadania i kolacje oraz wypoczywaliśmy po całodziennych trudach zwiedzania muzeów i kościołów. Jedynym mankamentem, jaki zauważyliśmy był brak czajnika, więc wodę na kawę lub herbatę gotowaliśmy w rondelku, bardzo uważając, by się nie poparzyć. Być może uda się nam jeszcze raz za rok lub dwa spędzić w tym godnym polecenia miejscu równie miłe jak ostatnio chwile.
8,67/10
z: N/A
9/10 stars
5
Pompidou- Archives
Agnieszka, Poljska
Apartament polecamy z pełnym przekonaniem. Spelnił on nasze oczekwania i dokładnie odpowiadał opisowi i zdjęciom. Jego wyposażenie bez zarzutu. Wszystko to co było nam potrzebne, bylo dla nas przygotowane. Apartament posiada maleńkie, ale miłe partio, gdzie mozna odpocząc, wypić kawę Nie posiada typowych okien, a tylko okna dachowe. Dla nas było to urocze. Walorem jest też połozenie apartamentu - wspaniała dzielnica bohemy, wszędzie blisko. Na pochwwałę zasługuje też bardzo dobrze zorganizowany kontakt z nami Właściciela oraz przyjmującego nas Sebastiena. Wszystko przebiegło bez zarzutu i bardzo sympatycznie. Spędziliśmy wspaniały tydzien w Paryżu.
9/10
Pompidou- Archives
Jan Fuhr, Norveška
The location. I had a rainy period, and the windows in the ceiling created a terrible noice when it was raining, otherwise the appartment was adequate,
6,67/10
Pompidou- Archives
AM, Nizozemska
Well it was a wondefull place in the middle of Paris. We both loved it and it was an amazing holiday. Most places we liked to see were very close to the appartement. Further the subway connection was pretty good.
9,5/10
Pompidou- Archives
Toby, Velika Britanija
Tucked away in an quaint & quiet side street of bustling Marais this ground floor apartment is perfect for those wanting a slice of romantic Paris life. We arranged to meet the agent at the apartment with the keys. Everything was ready for us so it was a very stress-free arrival & we were able to choose our departure time which was fantastic. There were useful items in the kitchen such as coffee & butter which was a nice touch. Paris in July was hot & dusty but the room stayed cool and it was a real bonus to be able to have the courtyard door open overnight. There’s a flat screen TV & free wifi (very useful). We simply loved it , our secret Paris bolthole - highly recommended.
9,5/10
Pompidou- Archives
Zygmunt, Poljska
Niebywale oryginalny, lecz jednocześnie miły, wygodny, czysty apartamencik, czy ściśle mówiąc studio dla dwóch osób, sytuowane na parterze na tyłach starego zadbanego domu przy cichej uliczce w niewielkiej odległości od dwu linii metra. Bardzo mile zaskoczyło nas maleńkie patio, o którym ani słowa nie wspomniano w ofercie. W czasie całego pobytu jadaliśmy tam śniadania i kolacje oraz wypoczywaliśmy po całodziennych trudach zwiedzania muzeów i kościołów. Jedynym mankamentem, jaki zauważyliśmy był brak czajnika, więc wodę na kawę lub herbatę gotowaliśmy w rondelku, bardzo uważając, by się nie poparzyć. Być może uda się nam jeszcze raz za rok lub dwa spędzić w tym godnym polecenia miejscu równie miłe jak ostatnio chwile.
8,67/10
z: 86 €
9/10 stars
5
Pompidou- Archives
Agnieszka, Poljska
Apartament polecamy z pełnym przekonaniem. Spelnił on nasze oczekwania i dokładnie odpowiadał opisowi i zdjęciom. Jego wyposażenie bez zarzutu. Wszystko to co było nam potrzebne, bylo dla nas przygotowane. Apartament posiada maleńkie, ale miłe partio, gdzie mozna odpocząc, wypić kawę Nie posiada typowych okien, a tylko okna dachowe. Dla nas było to urocze. Walorem jest też połozenie apartamentu - wspaniała dzielnica bohemy, wszędzie blisko. Na pochwwałę zasługuje też bardzo dobrze zorganizowany kontakt z nami Właściciela oraz przyjmującego nas Sebastiena. Wszystko przebiegło bez zarzutu i bardzo sympatycznie. Spędziliśmy wspaniały tydzien w Paryżu.
9/10
Pompidou- Archives
Jan Fuhr, Norveška
The location. I had a rainy period, and the windows in the ceiling created a terrible noice when it was raining, otherwise the appartment was adequate,
6,67/10
Pompidou- Archives
AM, Nizozemska
Well it was a wondefull place in the middle of Paris. We both loved it and it was an amazing holiday. Most places we liked to see were very close to the appartement. Further the subway connection was pretty good.
9,5/10
Pompidou- Archives
Toby, Velika Britanija
Tucked away in an quaint & quiet side street of bustling Marais this ground floor apartment is perfect for those wanting a slice of romantic Paris life. We arranged to meet the agent at the apartment with the keys. Everything was ready for us so it was a very stress-free arrival & we were able to choose our departure time which was fantastic. There were useful items in the kitchen such as coffee & butter which was a nice touch. Paris in July was hot & dusty but the room stayed cool and it was a real bonus to be able to have the courtyard door open overnight. There’s a flat screen TV & free wifi (very useful). We simply loved it , our secret Paris bolthole - highly recommended.
9,5/10
Pompidou- Archives
Zygmunt, Poljska
Niebywale oryginalny, lecz jednocześnie miły, wygodny, czysty apartamencik, czy ściśle mówiąc studio dla dwóch osób, sytuowane na parterze na tyłach starego zadbanego domu przy cichej uliczce w niewielkiej odległości od dwu linii metra. Bardzo mile zaskoczyło nas maleńkie patio, o którym ani słowa nie wspomniano w ofercie. W czasie całego pobytu jadaliśmy tam śniadania i kolacje oraz wypoczywaliśmy po całodziennych trudach zwiedzania muzeów i kościołów. Jedynym mankamentem, jaki zauważyliśmy był brak czajnika, więc wodę na kawę lub herbatę gotowaliśmy w rondelku, bardzo uważając, by się nie poparzyć. Być może uda się nam jeszcze raz za rok lub dwa spędzić w tym godnym polecenia miejscu równie miłe jak ostatnio chwile.
8,67/10
z: N/A
8/10 stars
1
Gare du Nord
Joanne, Avstralija
I like that it was quaint and gave us a taste of living like a parisian! The one thing that we were very disappointed in was that it was advertised as a two bedroom apartment, but it really was only a one bedroom.
6,17/10
z: N/A
7/10 stars
7/10 stars
1
Porte de Versailles
Danielle, Avstralija
Excellent locatio for connections to centre of Paris and CDG airport. Secure, clean and economical. Perfect for one person. Owner has made efforts to have most things available and is professional and flexible with check in and check out. Local area is very Parisian and nice from closest metro-Porte de Versailles back to metro Convention.
6,58/10
z: N/A
7/10 stars
4
Temple 156
Niels, Švedska
Location was good in terms of reaching various tourist highlights in Paris.
7,42/10
Temple 156
Sten, Danska
Lejligheden ligger i hjertet af Paris og der er ikke langt til mange af de store seværdigheder og turistmål. Der er en dejlig stor stue med plads til mange mennesker, så den er meget velegnet til en større familiegruppe som vores. Der er seks senge og seks stole. Man skal absolut besøge markedet i Enfants Rouge i R Bretagne. Det koster det halve af de andres pris, at parkere hos Renault i Rue des Archives, men der er begrænset åbningstid.
7/10
Temple 156
Sten, Danska
The appartment is large and situated at the edge of Marais quarters in the center of Paris. It holds easily 6 people in two bedrooms and there is large combined kitchen - livingrooms. The kitchen is well equipped - except for a dishwasher - and we enjoyed good meals with family.
8,33/10
Temple 156
IAN, Avstralija
The location was superb, right in the heart of the Marais. The apartment had a great outlook onto the streets and was light and roomy.
6,17/10
z: N/A
7/10 stars
12
Sauveur 183
Grace, Velika Britanija
The decor of the apartment was quaint and very Parisian! It was good walking distance from many of the attractions such as the Notre Dame which was around a 10-15 minute walk!
6,58/10
Sauveur 183
Grace, Velika Britanija
The decor of the apartment was quaint and very Parisian! It was good walking distance from many of the attractions such as the Notre Dame which was around a 10-15 minute walk!
6,58/10
Sauveur 183
Grace, Velika Britanija
The decor of the apartment was quaint and very Parisian! It was good walking distance from many of the attractions such as the Notre Dame which was around a 10-15 minute walk!
6,58/10
Sauveur 183
Deborah, Velika Britanija
The apartment was conveniently located, close to metro, amenities and central Paris, and felt secure - notwithstanding that it was in a minor red light district (persons who find the presence of rather mature professional ladies in the street off-putting might like to choose another location though). Other comments referred to it as being 'dirty', but we would describe it as a bit shabby, though not to the extent that it impinged on our enjoyment (but, as with a certain level of tolerance of streetwalkers, maybe our standards are lower than some people's). We would consider staying again, but might try another apartment just for variety.
7,75/10
Sauveur 183
Dietmar, Nemčija
Die Wohnung hat eine ausgezeichnete Lage nur 5 min zu Fuß nördlich von les Halles und nur 2 min bis zur nächsten Metro-Station. Das recht günstige Parkhaus ist ebenfalls nur 2 min auf der Rue St. Denis entfernt. Die Einrichtung ist nicht nur funktionell, sondern sogar recht ansprechend eingerichtet. Es gibt einen separaten Raum für Wäsche mit Waschmaschine und Garderobe. und Die Küche ist sehr gut ausgestattet mit 4 Platten-Herd, Mikrowelle, Backofen, Spülmaschine, Kühl- und Gefrierschrank. Etwa 150 m parallel findet man mit der Rue Montorgueil eine der kulinarisch reichhaltigsten Einkaufsstraßen in Paris, wo man zu fairen Preisen alle Zutaten sogar für ein anspruchsvolles Menue findet, was wir auch genutzt haben. Bäcker und Monoprix sind wirklich um die Ecke. Die Wohnung haben wir auch wegen der zentralen Lage tagsüber für kleine Pausen genutzt.Durch den Aufzug ist auch die 6. Etage leicht erreichbar. Wir können deshalb dieses Appartement nur voll empfehlen.
9,5/10
Load more
z: N/A
7/10 stars
8
Berger 47
Nisa, Avstralija
the apartment had a great view and the price was competitive
6,25/10
Berger 47
Christina W., Danska
Lejligheden i Berger 47 var helt perfekt og kan varmt anbefales både til store familier eller til grupper af venner. Med tre helt separate soveværelser kan man have sit eget private rum at sove/klæde om i, og et køkken med gode muligheder. Ét bad kan blive presset hvis man er max (7), men det kan helt sikkert gå. Vi var en gruppe venner, der skulle deltage i et løb, og alle har nydt lejligheden rigtig meget! Lejligheden er stemningsfuldt indrettet og enormt hyggeligt beliggende øverst i en "ægte fransk" ejendom. Skøn beliggenhed.
8,83/10
Berger 47
Jette, Danska
Lejligheden lå godt og var hyggelig.
6,08/10
Berger 47
Aleksander, Poljska
Mieszkanie jest fantastycznie położone, lokalizacja między Halami a Luwrem bardzo ułatwia poruszanie się po Paryżu, nie ma potrzeby szukania nocnych autobusów, itd. Jest też komfortowe, zapewnia intymność, bo sypialnie są oddzielone, a przestrzeń wspólna dobrze zagospodarowana
6,42/10
Berger 47
Vaclav, Češka
The location of this appartement.
6,33/10
Load more
7/10 stars
8
Gravilliers 12
Annelie, Švedska
I liked that we got a lot of information beforehand and that we got a lot of information through a file in our room. The location was also ok.
3,82/10
Gravilliers 12
Attila, Velika Britanija
biztonságos környék; szoba csöndes, beépített belső udvarra néz, konyha nagyon jól felszerelt; kényelmesen 2 ember elfér, de alkalmas 2-3 barát/ismerős meginvitálásra vacsorára pl, mert van szék és az asztal is kinyitható; check-in: gyors, a megbeszélt időben ott volt az illető
8,83/10
Gravilliers 12
Salma, Nemčija
Ein wundervoll kleines Appartement in der Mitte von Paris. Besonders hervorzuheben ist die zentrale Lage, die gute Ausstattung des Appartement und die unkomplizierte Abwicklung der Schlüsselübergabe in Paris. Wir haben uns dort sehr sicher und gut aufgehoben gefühlt.
6,33/10
Gravilliers 12
Manuel, Španija
On one hand the apartment was in the centre of Paris, not far from the most touristic places. On the other hand it was clean.
7,08/10
Gravilliers 12
Martine, Nizozemska
Quick & friendly staff upon arrival. Quite clean & practical apartment, with a reasonable bed, which was great, because so many apartments have smudgy sofa beds. We had a good nights rest. Good closet space with big mirror. Very light and neutral interior, which gives it a fresh feel. Big white clean towels, microwave, cooker, water cooker, coffeemaker, cutlery ect are present. The location is perfect, easy to reach and in a nice neighborhood with small shops and bars, close to a metro station.
6,58/10
Load more
z: N/A
8/10 stars
2
Vertu 4
ROGERS JOSE, Španija
La Verdad que hubo mas de tres cosas que me gustaron: La Ubicación, Zona Céntrica, Tranquila, Muy cerca del Metro. Parada de autobu, Super Mercados, Farmacias, Tiendas.. Muy bien comunicado... El Apartamento es muy cómodo, y cuenta con todo lo necesario para una buena Estancia. Personal Serio, Legal y Servicial.. Lo Recomiendo Ampliamente...
8,33/10
Vertu 4
Łukasz, Poljska
Customer service, quick, easily, friendly and helpful staff.
7,83/10
z: N/A
7/10 stars
4
Ours 3
Mattia, Italija
L'appartamento è in una posizione ottima...in 20 minuti a piedi si arriva al louvre...ottimo anche per quattro persone!!!sotto l'appartamento è presente un supermercato con ottimi prezzi...
9,17/10
Ours 3
Erik, Portugalska
the apartment was good and also the Apartments Apart service. The local service extremely bad. Please consider this when reading this review. The rest of the review regards the local service only
5,09/10
Ours 3
Frederic, Francija
Nous sommes trés content de cet appartement qui est trés bien placé dans Paris. Le quartier est calme et il y a une superette pour les courses juste en face.
8,33/10
Ours 3
Gabriella, Madžarska
Az Appartman nagyon jó helyen van. Könnyen megközelíthető. A Notre dame séta távolságra van. Találtunk a közelben boltot is.
3,83/10
8/10 stars
3
Gravilliers 17
Virge, Združene države Amerike
This was our first trip to Paris and we were very pleased with the service provided by Apartments Apart. Remy (the apartment manager) met with us, showed us the apartment and gave full instructions on all aspects of it, as well as provided us with a very welcoming introduction to Paris and the various places we might like to visit while there. The apartment was exactly as represented on your site, and we were pleased with the accomodations.
9/10
Gravilliers 17
Knud Erik Abild, Danska
The apartment,and the location was very good
6,83/10
Gravilliers 17
Bruno, Brazilija
The apartment stays in a small street close to Art Metier Station, which is a great location in Paris. It was much better than I expected,with enough space and everything 2 people may need to cook, do the laundry etc. I would definetely come back.
9,67/10
7/10 stars
1
Montorgueil 25
Marin, Bolgarija
The location is wonderful. The apatment itself was nice. But the building and stairs very old and dirty everywhere.
7,25/10
z: N/A
8/10 stars
3
Perche 14
Ian, Avstralija
The location was fantastic and the apartment had what was needed in a quiet location. Guests need to be mindful that luggage has to be carried up to the fourth floor - no lift available.
6,33/10
Perche 14
MAURICIO, Španija
The apartament is very Nicestay And very Wellington lo catead i loved , The owner Was very helpfull
8,67/10
Perche 14
Sergey, Velika Britanija
a very cosy accommodation and a good location
10/10
z: N/A
6/10 stars
9
Lille 15
Hiroshi, Japonska
立地が良く、観光には大変便利でした。
5,08/10
Lille 15
Renate, Belgija
The location opposite the Louvre and in easy walking distance to Notre Dame and Eiffel tower is great The little kitchen was nice. The appartment is a bit "worn".
6,33/10
Lille 15
Silvia, Španija
Encontramos que el apartamento era realmente céntrico: a menos de 5 min del Louvre, a 10-15 min andando de Nôtre Dame y también a poco rato unos 35 min andando de la Tour Eiffel. El apartamento estaba bien cuidado, limpio y con toallas, sábanas y mantas necesarias.
8,17/10
Lille 15
Linda, Švedska
The apartment was bright and nice and worked fine for two adults and three children. The location next to the Louvre is good even though the area has most luxurious antique shops and not so many nice little restaurants and shops. The five steps up to the apartment were long but it went ok.
7,25/10
Lille 15
Marketa, Češka
Největší výhodou apartmánu na ulici Lille l5 bylo jeho umístění v centru města- všude bylo blízko- k metru, nábřeží, z tohot apartmánu lze dojít prakticky pěšky ke všem pamětihodnostem.
6,08/10
Load more
8/10 stars
3
Vieille Temple 20
Anna, Poljska
Bardzo duży telewizor (akurat odbywały się mecze Euro 2012 więc to była istotna kwestia). Mieszkanie spokojne, ciepłe, nieduże ale sympatyczne i wystarczająco funkcjonalne na wakacyjny pobyt. Przyjemna, spokojna i bezpieczna okolica. Piekarnia i przyjemne restauracyjki zaraz po wyjściu z kamienicy. Blisko do ratusza i Notre Dame oraz metra.
8,17/10
Vieille Temple 20
Angie, Velika Britanija
The apartment is in a fantastic area. I liked the building & the courtyard.
7,33/10
Vieille Temple 20
Dorota, Poljska
Lokal wygląda lepiej niż na zdjęciu. Zaskakuje przemyślanym układem i wyposażeniem. Na tak małej powierzchni znajduje się wszystko co może być potrzebne, od deski do prasowania i żelazka przez suszarkę i odkurzacz, na wielkim telewizorze kończąc. Dodatkowo umiejscowienie apartamentu jest fantastyczne. Samo centrum. Przez prawie tydzień poruszaliśmy się po Paryżu na piechotę i wszędzie było blisko. A jeśli ktoś kocha francuskie kawiarenki i piekarnie, to zaraz po wyjściu z bramy rozchodzi się zapach pyszności, ze znajdującej się obok piekarni i kawiarni. Przy najbliższym powrocie do Paryża jeśli tylko będzie taka możliwość, na pewno zatrzymam się w tym apartamencie ponownie.
9,83/10
Redo search in map
Switch To Map/Photo View
Go to apartment details
Please wait...